Elmélyülni a hitben

13 felnőtt készül konfirmálni Kaposváron

Évek óta megszokott már gyülekezetünkben, hogy a pünkösdünnepi gyermekkonfirmáció után, pünkösdhétfőn felnőttek is a konfirmáció megerősítő lépésére vállalkoznak. Nagy öröm azonban, hogy idén nemcsak ketten-hárman, hanem tizenhárman szánták el magukat arra, hogy részt vegyenek a több hónapon át tartó felnőttoktatásban, és így hitben is a gyülekezet felnőtt tagjaivá váljanak.

 

 

Szeptember elején kezdődött a konfirmációra való készülés időszaka, amikor gyülekezetünk egyik hittanosának apukája felkereste lelkészünket, hogy szeretne – megkonfirmált lánya után – ő is közösségünk tagja lenni és Istennel szorosabb kapcsolatot kialakítani. A személyes beszélgetés során a gyülekezeti alkalmakra invitálás mellett a felnőttkonfirmációs oktatásban való részvétel is világos célként fogalmazódott meg, hisz közös pontként körvonalazódott az Isten melletti világos elköteleződés vágya. Hála Istennek a Kaposvári Evangélikus Egyházközségben nem egyedi eset középkorúak gyülekezethez csatlakozása.